לא רק לאנשים כותבים

המפגשים מיועדים לכל אדם שנמצא בתהליך.

למעשה, הכתיבה היא כלל לא העיקר, אלא הטכניקות סביבה, שמספקו כלים אפקטיביים במיוחד לתהליכים אישיים וטיפוליים. מעולם לא התכוונתי להשתמש בכליי היצירה כדי לטפל, אבל פעם אחר פעם גיליתי שלסדנאות הכתיבה יש יכולת לשנות דרמטית דפוסי מחשבה, לנקות טראומות ולאפשר צמיחה אישית והשגת יעדים, וכל זה באמצעות היכולת לראות את החיים ואותנו בתוכם דרך משקפיים חדשים.

בשנה האחרונה הקמתי את ארגון “לזרוח” שמטיס משלחות של הלומי קרב ומתמודדי נפש להתנדבות באפריקה. שם, בשדה תירס נידח בפאתי כפר טנזני, זכיתי לחזות בכוחם של הכלים והטכניקות הללו – שהיו משמעותיים במיוחד גם עבור אנשים שעברו שנים של טיפולים שונים.
והתוצאות – חסרות תקדים.

אחרי מאות סדנאות מוצלחות ופיילוטים, ובעקבות המסע המטלטל לאפריקה – החלטתי להעניק לקהל הרחב גישה לטכניקות הללו, במטרה לאפשר לכמה שיותר אנשים לגלות את הזריחה שבה

מה יהיה בסדנאות הפרטיות?

במפגש הראשון נלמד את יסודות ה”סטוריטלינג”, ובעברית – מה הסיפור שלך. נלמד איך לגלות את הייחודיות שלנו, איך לספר אותה נכון (קודם כל לעצמנו) ואיך להשתמש בה ככלי להשגת מטרות.

כיום סטוריטלינג נחשב כאחד המקצועות הרווחיים בעולם, וזה מאחר שכל חברה, מנכ”ל או מוצר צריכים לדעת איך לספר את הסיפור שלהם. עם הזמן, התפתח הסטוריטלינג לכלי יעיל גם עבור המגזר הפרטי, כזה שמאפשר לאנשים להבין את עצמם טוב יותר, לבטא את זה לעולם ובהתאם – להגשים חלומות שנדמו כרחוקים.

או בקיצור – לזרוח.

בהמשך, נלמד איך להפוך משבר להזדמנות באמצעות תרגילי מחשבה פשוטים, איך לגייס לטובתנו את הילד הפנימי, להתגבר על טראומות ופחדים ולהשתחרר מאנשים ורגשות מהעבר. 

כי אני מאמין שהחיפוש אחר האושר שגוי, שהשמחה היא הקבוע וכל שאר הרגשות הם המשתנים. ולכן, לפני שמחפשים מה מסב לנו אושר – אני מבקש לגלות מה מסב לנו עצב.

אינני דורש התחייבות, תוכלו להגיע למפגש אחד ולהחליט שלא תרצו עוד, או להפוך לשותפים קבועים לקפה.  מכאן ומכאן – המסע מתחיל ממש כאן.

הקודם
הבא
להזמנת סדנה פרטית
400 ש"ח

מה שיטת הטיפול?

ראשית חשוב לומר – לא למדתי טיפול בצורה ממוסדת. אני משתמש בכמה שיטות טיפול, המשמעותית שבהן היא שיטת “הו’אופונופונו”, שיטה עתיקה ומוכרת שפותחה בהוואי, ומטרתה להתגבר על משקעי העבר וההשלכות שלהם בהווה. מייסדי השיטה מאמינים שכל אחד מאיתנו סוחב משקעים מהילדות, שלא במודע מנהלים ופוגעים בנו. ה’ניקוי’ של אותם משקעים מתבצע באמצעות השלבים: לסלוח, לאהוב, לומר תודה ולהתנצל. השיטה הגיעה לעולם המערבי בזכות הפסיכיאטר ד”ר איהלאקלה היו לן, שהתפרסם כשבאמצעות השיטה הצליח לשקם מחלקה סגורה שלמה של מתמודדי נפש.

בנוסף, אני משתמש בשיטות שפיתחתי עבור סדנאות הכתיבה, שמטרתן חיבור פנימי, דיוק יכולות הביטוי והיכולת להבין ולבטא רגשות מורכבים. אותן טכניקות שמסייעות לכותב לבטא רגש מורכב של דמות – רלוונטית גם ככלי טיפולי שעושה סדר בראש ונחת בבטן.

כי החיים לא באמת כאלה מורכבים, אלו אנחנו 🙂