לזרוח – אימון לתודעה ורגש

אדם יכול לפגוש אדם אחר
רק עד העומק בו פגש את עצמו.

לזרוח הוא מרחב של פשטות.
מקום לפרוק, ללמוד, לעבד יחד מחשבות מורכבות, לברר ולבאר קשיים ותפיסות שיש בנו, ולפגוש את הילד הפנימי שקיים בכל מבוגר. דרך שיחות מעמיקות, אינטימיות ורציפות נלמד ונתרגל את התנהגות הרגש בתוכנו, את המרחב שבו הוא מתקיים ואת החיווטים שהופכים אותנו למי שאנחנו, או מונעים מאיתנו להפוך למי שהיינו רוצים להיות.

אני אסיף אלקיים, בן 31, סופר, מרצה ומאמן רגשי, 
בעבר הייתי יועץ פרלמנטרי בכנסת, הגשתי בטלוויזיה, הייתי דובר של נבחרי ציבור ויועץ תקשורת של גופים וארגונים.
הגשמתי כל חלום שהיה בי, מופרך ככל שיהיה, אבל משהו היה חסר.  

מתוך התמודדויות רבות שפגשתי כילד וכמבוגר, יצאתי למסע חיפוש ארוך אחר תשובות מהותיות על סודות הנפש והתודעה, שהובילו לכתיבת ארבעה ספרים רבי מכר, והרצאות וסדנאות רבות שעוסקות בעולמות הרגש והביטוי הפנימי. שמעתי על הקשיים והמורכבויות של אנשים עמוקים, את הפחדים, המחשבות הכמוסות והחסמים שלהם, ומכל המפגשים הללו למדתי דבר מה חשוב:
לרוב, הסיבה העיקרית שאנחנו לא מצליחים לנצל את היכולות שלנו –
היא המחשבה שאנחנו יודעים מי אנחנו.
ובמשפט –

דווקא הצורך שלנו לגבש זהות; הוא זה שלא מאפשר לנו ליצור אחת.

כי כשאנחנו נדרשים לשאול את עצמנו מי אנחנו – לרוב נחשוב על המקום בו גדלנו, החינוך שקיבלנו וההישגים שהשגנו. אלא שאם נעמיק בזה – כל אלו ועוד הם לא יותר מזיכרונות עבר שנצרבו בנו.
אנחנו מרגישים בשליטה כשאנחנו פועלים בהתאם ל"מי שאנחנו", אבל אם אנחנו מגדירים את מי שאנחנו באמצעות העבר שלנו – אנחנו בהכרח מגבילים את עצמנו לחיות את אותם החיים שוב ושוב – ומצפים שמשהו ישתנה.

אז האם אנחנו באמת מסוגלים לברוא עצמי חדש –

בלי המגבלות שהתרגלנו להאמין שיש לנו?
בעשור האחרון זכיתי לפגוש גישות רבות לריפוי הנפש, וללמוד מאנשים שונים ומרתקים, אך מכולן, מצאתי ערך מיוחד בשתי גישות עיקריות שמוכיחות שזה אפשרי:

הופונופונואו – הילד הפנימי, שעל אף שהוא נשמע מושג רוחני – הוא קרוב יותר לתחום מדעי המוח מאשר לפילוסופיה. "הילד הפנימי" הוא ביטוי לתת מודע קדום שקיים בכל אחד מאיתנו, ומשפיע על ההחלטות, הרגשות ותפיסת המציאות שלנו באופן שכמבוגרים נתקשה להבין.
הגישה היא שיטה יישומית לפריצת התת מודע באמצעות תרגול והכוונה.

מטאפיזיקה – הקשר שבין חומר לנפש. מטאפיזיקה הוא תחום רחב מאוד ובתוכו תתי תחומים רבים, אך בהיבט הטיפולי מטא פיזיקה היא גישה לפיה הרגשות והקשיים שאנו חווים הם בראש ובראשונה השלכה של כימיקלים ממכרים שמופרשים בגופנו מגיל לידה ועד המוות, ומעצבים את הדרך שבה אנחנו חווים ומבינים את העולם.

בקליניקה נלמד כיצד "להיגמל" מאותם כימיקלים, ולשנות את המרחב הרגשי שלנו באמצעות הסתכלות שונה על העולם ועל עצמנו.

הפגישות אישיות (אחד על אחד), מתקיימות בימי ראשון וחמישי במגדלי אלון 2 בתל אביב, ומיועדות לגילאי 22 ומעלה.
וחשוב לומר – אני לא מטפל או פסיכולוג 🙂
אז איך בודקים התאמה?
ממש כאן: